پایین آمدن جک صندلی

علت پایین آمدن جک صندلی اداری هنگام نشستن روی آن

آیا شما هم به دنبال علت پایین آمدن جک صندلی اداری هنگام نشستن روی آن هستید؟ این مشکل نه تنها در یک صندلی بلکه ممکن است در چندین صندلی اداری وجود داشته باشد. بنابراین نیاز به علت یابی و حل این مشکل وجود دارد. درادامه با ما همراه باشید تا به بررسی علت پایین رفتن جک صندلی هنگام نشستن روی آن بپردازیم.
 

تعمیر پایین آمدن جک صندلی اداری

اهرم ارتفاع صندلی در یک دریچه قرار دارد که توسط پیستون کنترل می‌‌شود و هوا ورود و خروج پیدا می‌کند. وقتی صندلی شما دائم فرو می‌رود به این دلیل است که سیلندر به درستی کار نمی‌کند و شما مجبور هستید یا پیستون را عوض کنید یا به دنبال صندلی اداری دیگری باشید. یا می‌توانید تعمیرات خود را به یک تعمیرگاه صندلی اداری بسپارید.
تعمیرات صندلی اداری به این صورت انجام می‌شود که ابتدا جک صندلی اداری آسیب دیده کنترل و علت پایین آمدن جک صندلی بررسی می شود،سپس تعویض سیلندر صورت می‌گیرد .
 
 
پایین آمدن جک صندلی اداری
 
 

مشکلات جک صندلی‌های اداری هنگام نشستن

• مشکل در پنوماتیک (سیلندر گاز) صندلی: سیلندرهای گاز پنوماتیکی در صندلی‌های اداری گاز را تحت فشار قرار می‌دهند و آن از داخل محفظه‌ای عبور می‌کند که پیستون در محل مورد نظر حرکت می‌کند. این حرکت باعث بالا و پایین آمدن صندلی می‌شود و اهرم صندلی تحت فشار قرار گرفته و گاز به داخل و خارج نیرو وارد می‌کند که حرکت تسهیل داده می‌شود.
• مشکل حرکت در صندلی‌های اداری 
اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که مدام از جک صندلی استفاده می‌کنید و در روز بسیار صندلی را بالا و پایین می‌کنید احتمالا در صورت ثابت بودن متوجه خواهید شد که جک صندلی دچار آسیب شده است. معمولا در این حالت سیلندر گاز کار نمی‌کند و بستگی دارد که صندلی شما چقدر قدیمی شده است. می‌توانید آن را به مرکز خرید صندلی‌های اداری بازگردانید یا برای تعمیر به مراکز تعمیرات صندلی‌های اداری مراجعه کنید.
 
تعمیر پایین رفتن جک صندلی
 
 

روش‌های جلوگیری از پایین آمدن جک صندلی اداری هنگام نشستن روی آن

 
• روش لوله PVS
یکی از روش های جلوگیری از پایین آمدن جک صندلی اداری روش لوله pvs است .در این روش شما به یک لوله پلاستیکی پی وی سی احتیاج دارید و در مرحله اول شما باید لوله پلاستیکی را از سیلندر دور کنید و امکان دید سیلندر فلزی در زیر آن وجود داشته باشد. استوانه را از نظر طول و عرض اندازه‌گیری کنید و یک لوله پی وی سی مناسب خریداری کنید که کمی هم بزرگتر باشد.
با استفاده از یک اره برقی کوچک شما دهانه‌ی یک سمت لوله را می‌برید و آن را روی سیلندر می‌لغزانید. در صورت تمایل می‌توانید بدون نیاز به بریدن، فاصله‌ی محوری صندلی را بردارید و روی صندلی pvs جدید قرار بدهید. دیگر صندلی شما پایین نخواهد رفت و هنگام تنظیم ارتفاع لازم است طول لوله را تنظیم کنید.
• روش شلنگ و گیره
در این روش شما مانند روش قبل باید لوله پلاستیکی را از روی سیلندر بلغزانید تا بتوانید زیر آن را ببینید. سیلندر را کاملاً تمیز کنید و در مورد ارتفاع تصمیم بگیرید چون بعدا نمیتوانید ارتفاع را تنظیم کنید.
در ادامه چند نوار چسب را محکم بپیچید و سیلندر را توسط سنباده خراش بدهید که گیره شلنگ شما چسبندگی داشته باشد.
یک گیره احتیاج دارید که ۲ سانتی‌متر در اطراف سیلندر بپیچید و پیچ گیره شلنگ را باز کنید و انتهای تسمه را خارج کنید.
گیره حالا دور سیلندر فلزی پیچ دهید که سفت شود و به بالای سیلندر بکشید.
صندلی شما پایین نخواهد رفت و فقط این را بدانید که در صورت استفاده از این روش باید ارتفاع صندلی خود را دقیقا بدانید چون بعدها قابل تنظیم نخواهد بود.
ممکن است سیلندر پنوماتیک دچار مشکل شده باشد که در صورت احتیاج به تعویض، باید جزئیات سازنده صندلی کنترل شود.

 

 
تعمیرات جک صندلی اداری
 
 

سخن آخر

اگر شما هم به دنبال تعمیرگاه مناسب برای صندلی‌های آسیب دیده خود هستید،می توانید به تیم متخصص نوین ماندگار مراجعه کنید. این مرکز به صورت تخصصی با نیروهای کاربلد در این زمینه مشغول می‌باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید