تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری

  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:۰ دیدگاه
تعمیر و تعویض فوم صندلی

تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری

بخش‌های مختلف صندلی اداری همچون اسفنج و فوم آن با استفاده طولانی مدت به مرور زمان کهنه و مستهلک می‌شوند. امروزه در صورتی که اسفنج و فوم صندلی اداری پوسیده و یا خراب شود، با تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری محصول خریداری شده کنار گذاشته نمی‌شود که حس رضایت تازگی برای مشتری فراهم می‌کند.

تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری طرفداران بسیاری دارد که دلیل آن‌ها صرفه جویی در هزینه‌ها است. بازسازی صندلی اداری توسط کارگا‌ه‌ها و مجموعه‌های تعمیرات با رعایت استانداردهای شرکت‌های تولیدی صندلی اداری انجام می‌شود. با تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری شاهد راحتی و زیبایی صندلی اداری خواهید بود.

فوم صندلی اداری

فوم سرد و گرم صندلی اداری

فوم‌هایی که در صنعت مبلمان و صندلی اداری کاربرد دارند به فوم سرد، فوم گرم، فوم ویژه تقسیم بندی می‌شوند. این فوم‌ها در برابر حرارت، صدا و ضربه عایق هستند و در برخی موارد همچون تخته‌های شنا عایق رطوبت می‌باشند. تعریف هر یک از این موارد را مختصر در زیر بیان کرده‌ایم.

فوم سرد و یا فوم مموری که مراحل تولید آن در دمای پایین و یا حرارت غیر مستقیم می‌باشد، به همین علت عملکرد بهتر و طول عمر بالایی دارد. اگر در ساخت صندلی اداری از فوم سرد استفاده شود، شاهد کیفیت و دوام و بقای بالاتری نسبت به فوم گرم خواهید بود. به دلیل نرمی و طول عمر بالای فوم سرد در قسمت نشیمن‌گاه صندلی اداری استفاده می‌شود. در صورتی که با انگشت بر روی این فوم فشار وارد شود، با برداشتن انگشت اثری از این فشار بر روی فوم مشاهده نخواهید کرد اما اثر این فشار بر روی فوم گرم قابل مشاهده است.

تولید فوم گرم در دمای بالا و با حرارت مستقیم است. این فوم کم‌ترین خاصیت ارتجاعی را دارد و از طول عمر پایین‌تری برخوردار است و در مرور زمان با گودی آن مواجه می‌شوید. اگر در تولید صندلی اداری از این نوع فوم استفاده شود در کم‌ترین زمان با خرابی و پوسیدگی آن مواجه خواهید شد.

بهتر است فومی که در صندلی‌های اداری کاربرد دارد، خواص فوم سرد و گرم را همزمان داشته باشد و در حد واسط نرم و سفت می‌باشد. در این صورت شاهد راحتی و کارایی خواهیم بود و از هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری می‌شود.

طریقه تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم صندلی اداری

اگر صندلی اداری شما نیاز به تعویض و تعمیر اسفنج و فوم سرد و گرم دارد، در مراحل زیر انجام می‌شود:

  • در ابتدا تمامی روکش و فوم صندلی اداری از بدنه آن بایستی درآورده شود و فقط چارچوب صندلی باقی بماند.
  • سپس در قسمت کف و پشتی صندلی اداری قوم یا اسفنج جدید چسبانده می‌شود. این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار است و اگر به صورت نادرست انجام شود، به هنگام نشستن بر روی صندلی اداری ناراحتی ایجاد می‌شود.
  • در مرحله آخر با پارچه‌ی تهیه شده، رویه صندلی اداری را می‌پوشانیم و رویه اصلی آن را قرار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید