تعویض پایه صندلی اداری

آشنایی با تعویض پایه صندلی اداری:

برای این که، بتوانید مشکلات صندلی خود را بفهمید و به تعویض پایه صندلی اداری بپردازید، در گام اول باید با انواع چرخ های صندلی اداری آشنا شوید. سپس به تعویض و مشکلات آن رسیدگی کنید.

تعویض پایه صندلی اداری

پایه صندلی اداری چیست؟

پایه صندلی یکی از مهم ترین اجزا در صندلی است، که به وجود آمدن خرابی یا مشکل در آن باعث اختلال در کارکرد صندلی می شود. پایه صندلی اداری، از قسمت بالای خود به جک صندلی متصل هستند که؛ این اتصال به دلیل تنظیم ارتفاع در صندلی است. اما پایه صندلی اداری، از قسمت نهایی و پایانی خود به چرخ ها متصل می شوند. این اتصال نیز سبب می شود تا حرکت از طریق چرخ ها باعث راحتی در فعالیت افراد شود.
همان طور که گفته شد؛ پایه صندلی اداری از مهم ترین و اساسی ترین عضو ها در صندلی محسوب می شود. اما در کنار این مطلب باید گفت که، اگر پایه صندلی کیفیت مناسبی نداشته باشد، نمی تواند فشار هایی را که در طول روز به آن وارد می شود تحمل کند. گاهی اوقات این مشکل پیش می آید که، تعادل صندلی از دست می رود و دچار مشکل می شود؛ این به هم خوردن تعادل ناشی از مشکلات به وجود آمده در پایه صندلی اداری است که، در صورت مواجه با آن باید پایه صندلی تعمیر شود.
اما همیشه به هم خوردن تعادل صندلی ناشی از خرابی پایه صندلی نیست و می تواند به دلیل وجود مشکل در چرخ ها باشد.

انواع پایه صندلی اداری

انواع پایه صندلی اداری:

به طور معمول، پایه های صندلی اداری به دو دسته تقسیم می شوند.
دسته اول صندلی هایی با پایه های پلاستیکی هستند که، تزریقی می باشند و در سایز های کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند. چرخی که قابلیت اتصال به این پایه ها را دارد، چرخ های پیمی هستند.
اما دسته دوم، پایه صندلی های فلزی می باشند. این نوع از پایه ها یا توجه به این که از فلز تولید شده اند، استحکام بالاتری دارند. این پایه ها آب کروم شده هستند و در دو نوع آج دار و بی آج تولید می شوند. همچنین می توان گفت که، از سایز کوچک این پایه ها برای صندلی های کامپیوتر و از سایز بزرگ آن برای صندلی های مدیران استفاده می شود. چرخ هایی که قابلیت اتصال به این پایه ها را دارند، چرخ های پیچی هستند.

تعویض پایه صندلی اداری

تعویض پایه صندلی اداری:

اگر مطمعن شدید که پایه صندلی اداری شما دچار مشکل شده است و قصد تعویض پایه آن را داشتید، باید در قدم اول صندلی را برعکس کنید تا بتوانید تسلط کافی بر تعمیر را داشته باشید. در قدم بعدی، باید با استفاده از آچار ها و ابزار مناسب پایه صندلی را از چرخ ها و جک صندلی جدا کنید. در نهایت پس از جدا سازی پایه صندلی اداری، اگر پایه قابلیت تعمیر داشت آن را تعمیر می کنید، در غیر این صورت پایه جدیدی را جایگزین کرده و همان طور که جداسازی انجام شد، نصب هم انجام می شود.

تعویض پایه صندلی اداری

دیدگاهتان را بنویسید