تعویض دسته صندلی اداری

صندلی های اداری معمولا دارای اجزای مختلف و متفاوتی هستند، تمامی این اجزا برای کارکرد مناسب یک صندلی اداری ضروری هستند. اگر هر یک از این اجزا در صندلی اداری دچار مشکل شوند، صندلی لق می زند و یا به طور کامل خراب می شود. اما هدف ما در این مقاله، آشنایی با دسته صندلی و تعمیر دسته صندلی است.

تعویض دسته صندلی اداری

انواع دسته صندلی اداری :

دسته ها در صندلی اداری، اغلب به بدنه صندلی متصل هستند و یا در برخی اشکال دیگر، از بدنه جدا می شوند. به طور کلی دسته صندلی اداری انواع مختلف و متفاوتی دارند. انواع دسته صندلی اداری عبارتند از:
۱.دسته چرم: دسته صندلی چرم، همان طور که از نامش مشخص است در صندلی هایی به کار می روند که از جنس چرم هستند.

 دسته صندلی اداری چرم
۲.دسته انتگرال: این نوع از دسته ها، از دسته هایی هستند که فرم بسیار مناسبی دارند و به عبارت دیگر، دسته هایی خوش فرم هستند و راحتی زیادی برای استفاده کنندگان خود دارند. نکته مثبت دیگر در دسته صندلی انتگرال، این است که محکم و مقاوم هستند. دلیل این مقاومت و استحکام در دسته صندلی اداری این است که، این دسته ها دارای روکش پلاستیکی بسیار محکم هستند.

صندلی کارمندی دسته انتگرال
۳.دسته با شکل تی: این نوع از دسته ها، بسیار راحت هستند و افراد می توانند روی این دسته صندلی ها پد دسته نصب کنند.

دسته صندلی با شکل تی
نکات مهم در خرید دسته صندلی اداری:

برای خرید این دسته ها باید به برخی نکات توجه ویژه ای کرد، تا بتوان مناسب ترین دسته را خریداری کرد. اولین و مهم ترین نکته در خرید دسته صندلی این است که، باید دسته ای را که قصد خرید آن را دارید با دسته صندلی قبلی خود منطبق کنید، چرا که هر دسته ای قابل نصب روی صندلی شما نیست. از دیگر نکته ها در خرید دسته صندلی اداری، باید به ارتفاع دسته صندلی نیز اشاره کرد. ارتفاع در دسته صندلی اداری باید به گونه ای باشد که، به راحتی زیر میز برود و برای کاربر مشکلی ایجاد نکند.


تعویض دسته صندلی اداری:

اگر دسته صندلی اداری شما دچار مشکل شود، باید به تعمیر و تعویض آن بپردازید. در ادامه مقاله به تعویض دسته صندلی اداری می پردازیم‌.
در مرحله اول برای تعویض دسته صندلی اداری، باید صندلی را برعکس کنید تا بتوانید با استفاده از پیچ گوشتی و یا آچار پیچ های زیر دسته صندلی را باز کنید. در مرحله دیگر باید دسته صندلی را جدا کنید. اگر دسته قبل قابل تعمیر باشد، آن را تعمیر کرده و دوباره به صندلی متصل می کنیم. اما اگر دسته قابل تعمیر نباشد، به تعویض آن می پردازیم و در نهایت با استفاده از آچار ها آن را به بدنه صندلی متصل می کنیم و باید در نظر داشته باشیم که فضای خالی بین بدنه و دسته صندلی اداری نباشد و به طور کامل چفت شود.

تعویض دسته صندلی اداری
سخن نهایی:

در نتیجه اگر قصد تعویض دسته صندلی اداری خود را دارید، در گزینه اول با توجه به مطالب مقاله بهترین و مناسب ترین دسته را برای صندلی خود خریداری کنید و سپس با توجه به مطالب گفته شده، آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید